Kiedyś i teraz: Okładki popularnych magazynów zdradzają jak zmienia się nasz świat

Nie wszyscy wiedzą, że popularne dziś magazyny swoją historię zaczynały nawet sto lat temu. Pisma o świecie, o modzie czy ciekawostkach naukowych zaczęto wydawać pod koniec XIX wieku. Przez cały XX wiek kształtowały trendy mody i promowały nowych aktorów. Obecnie pozycja magazynów zmienia się, pojawiają się wydania internetowe. Jednak nadal cieszą się popularnością i kształtują opinie ludzi w różnych dziedzinach. 

Wraz z możliwościami graficznymi zmieniały się okładki, które są bardzo ważną częścią magazynu. Kto na nich wystąpi i ile za to zarobi jest ważne, bo odpowiednia osoba i jej historia, może przesądzić o ilości sprzedanego nakładu. Zobaczcie, jak zmieniały się okładki najważniejszych magazynów w ciągu wieku.


magazyny-prasa


1. People 1974 – 2016

Ten ilustrowany tygodnik specjalizuje się w opisywaniu życia gwiazd. Coraz częściej promując kiepskich celebrytów i ich żenujące historie.

1


2. National Geographic 1888-2016

Ukazuje się jako miesięcznik, czasami wydawane są numery specjalne. Jest jednym z najbardziej znanych czasopism amerykańskich na świcie.

2


3. Rolling Stone 1967-2016

Czasopismo stworzone jako manifest hipisów miało profil kulturowy. Jednak wraz ze zmianami zainteresowań ludzi czasopismo musiało zmienić swój profil na bardziej populary i rozrywkowy.

5

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply