Dzięki tym okularom niewidoma kobieta mogła zobaczyć twarz syna. Poznaj jej poruszającą historię

Nie ma na świecie wielu piękniejszych widoków, niż uśmiech nowo narodzonego dziecka. Niestety setki niewidomych matek nigdy nie miało okazji go zobaczyć.

Podobny smutny los spotkałby także kanadyjkę Kathy Beitz. Na szczęście z pomocą przyszła jej technologia rodem z filmów science fiction.

1Kathy Beitz od dziecka cierpi na rzadką chorobę Stargardta. Nietypowy defekt genetyczny powoduje, że kobieta powoli traciła zdolność ostrego centralnego widzenia. W momencie porodu Kathy dostrzegała tylko obiekty, które zdrowi ludzie widzą kątem oka. Nie mogła nawet marzyć o poznaniu twarzy nowo narodzonego syna.Na szczęście z pomocą przyszła jej nowoczesna technologia. Idealnym rozwiązaniem okazały się specjalne okulary eSight. Urządzenie zogniskowało wzrok kobiety i pozwoliło jej wyraźnie dostrzec obiekty, które do tej pory były tylko zamazanymi plamami.

Wynalezione w 2014 okulary eSight są nadzieję na normalne życie dla tysięcy osób z poważną wadą wzroku. Ich zakres działania jest niestety ograniczony. Potrafią pomóc tylko osobom, które, w choćby najmniejszym stopniu, zachowały zdolność naturalnego widzenia. Jest to też urządzenia bardzo drogie – około 15 tysięcy dolarów za sztukę.

Kathy raczej nie myślała o pieniądzach, widząc twarz syna po raz pierwszy w życiu. Zobacz ich wzruszające spotkanie.

 

Jeśli spodobała Ci się ta historia podziel się nią ze znajomymi na Facebooku. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : techtimes

Reply