Naukowcy dokonali zdumiewającego odkrycia. Dowiedli, że ten olej pomaga walczyć z nowotworami!

Rak jelita grubego jest jednym z najczęściej diagnozowanych nowotworów. Tylko w Stanach Zjednoczonych wykrywa się rocznie prawie 95.000 zachorowań na tę chorobę. Prawie połowa pacjentów, których nie zdiagnozowano w porę, szybko umiera. Jest to spowodowane tym, że konwencjonalne metody leczenia takie jak chirurgia i chemioterapia nie zawsze są skuteczne we wszystkich etapach raka.

Amerykańscy naukowcy z Journal University of Adelaide dokonali niezwykłego odkrycia, które opublikowali w magazynie Cancer Research. Dowiedli, że kwas laurynowy zawarty w oleju kokosowym ma właściwości likwidujące komórki nowotworowe.


cancer


Na razie doświadczenie przeprowadzono na płytkach Petriego w warunkach laboratoryjnych. W dwie godziny olej zniszczył aż 90% zmutowanych komórek!

Na razie brakuje środków finansowych, aby pokryć dalsze badania. Powodem braku zainteresowania jest ogromny wpływ firm farmaceutycznych, które chcą sprzedawać wyłącznie swoje produkty.

coconut oil-cancer


Olej kokosowy ma również wiele innych cennych właściwości. Kwas laurynowy znajdujący się w nim jest składnikiem mleka kobiecego. Doskonale zatem wzmacnia odporność.

O innych właściwościach oleju kokosowego przeczytasz na drugiej stronie!  

coconut oil-cancer1

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : hefty.co

Reply