Po obejrzeniu tych zdjęć, już nigdy nie tkniesz Nutelli! Czemu tak rzadko się o tym mówi?

Olej palmowy jest bardzo szkodliwy dla zdrowia, ale mimo to jest ciągle dodawany do wielu produktów.

Znajduje się m.in. w słodyczach, margarynach, mydłach, kosmetykach, mrożonkach i zupkach instant. Tłoczy się go z miąższu lub nasion olejowca gwinejskiego tzw. palmy oleistej. Zawiera do 45% niekorzystnych nasyconych kwasów tłuszczowych, które sprzyjają różnym chorobom. Badania na Uniwersytecie w Petersburgu wykazały, że olej palmowy gromadzi się w organizmie. Bardzo ciężko go przyswoić lub wydalić ze względu na to, że jego temperatura topnienia jest wyższa od temperatury ludzkiego ciała.

palm-oil

Skoro jest szkodliwy, dlaczego jest dodawany do tylu produktów? Ze względu na niską cenę i łatwość pozyskiwania. Olej palmowy kosztuje do 40% mniej niż tłuszcz mleczny, a z jednego hektara plantacji palm można pozyskać dziesięć razy więcej oleju niż z innych roślin oleistych. Producenci nie dbają o dobro konsumentów, tylko o jak największe zyski, dlatego bez wahania go stosują.

Pewnie zastanawiasz się, jaki związek ma z Nutellą i przerażającym obrazkiem ze strony głównej? Przejdź na kolejne strony, aby się tego dowiedzieć.

palm-oil1

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : porquenosemeocurrio.com, herbalyes.pl

One Response

  1. ZMSz

Reply