Najlepsze sposoby wykorzystania olejków eterycznych. Ciężko uwierzyć, do czego można ich użyć! Numer 4 totalnie mnie zaskoczył!

Od tysięcy lat olejki eteryczne wykorzystywane były w aromaterapii i medycynie naturalnej. Skutecznie wspomagały leczenie wielu chorób. Nasi przodkowie doskonale wiedzieli, jak wykorzystać ich uzdrowicielskie właściwości.

Twierdzono, że są esencją duszy każdej rośliny. Nic więc dziwnego, że do dziś efektywnie oddziałują na najwrażliwsze ludzkie zmysły. Udowodniono, że różnorodne zapachy pozytywnie wpływają na emocje i samopoczucie człowieka.

Ich efektowność jest bardzo doceniana. Są powszechnie wykorzystywane w różnorodnych branżach m.in. w medycynie, kosmetyce czy armomamarketingu.

Nie wszyscy jednak wiedzą, że można ich użyć do całkiem innych celów. Zobaczcie najciekawsze sposoby ich wykorzystania.

1. Usuwają plamy ze ścian.

Olejek cytrusowy skutecznie usuwa plamy po kredkach i naklejkach na ścianach czy blatach. Wystarczy naleć kilka kropel na papierowy ręcznik i przetrzeć nim zabrudzoną powierzchnię.2. Są uniwersalnym środkiem czyszczącym.

Jeśli szukasz naturalnej metody dezynfekcji, wystarczy wymieszać z wodą kilka kropel olejku z cytryny i z drzewa herbacianego, a następnie przetrzeć mieszanką blaty kuchenne.

23. Odświeżają powietrze.

Wymieszaj kilka kropel swojego ulubionego olejku z alkoholem i umieść miksturę w dyfuzorze. W ten sposób nadasz wnętrzu piękny zapach i nieco go odświeżysz.

34. Skutecznie radzą sobie z przypalonymi garnkami.

Olejek cytrynowy dobrze poradzi sobie z przypalonymi garnkami i patelniami. Rozmieszaj kilka kropel z wrząca wodą i zalej mieszaniną przypalone naczynie. Odczekaj chwilę i zacznij myć. Od razu zobaczysz efekt!

 

65. Odstraszają komary.

Aby na długo odstraszyć komary, należy przygotować mieszankę z trzech olejków: eukaliptusowego, cytronelowego, kokosowego lub waniliowego. Następnie nałożyć na ciało lub rozpylić w pomieszczeniu.

7

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : The How To Crew, Dr. Axe

Reply