Naturalne oleje, które przyspieszają wzrost włosów. Skuteczność ich działania was zaskoczy 

Długie, mocne i bujne włosy to chyba marzenie każdej kobiety. Niestety matka natura nie wszystkie panie hojnie obdarzyła bujna czupryną i wiele pań narzeka na cienkie lub rzadkie włosy. Czy jest na to jakaś rada?

Pielęgnując swoje ciało, włosy i paznokcie zawsze najlepiej jest sięgać po naturalne produkty. To właśnie z roślin pochodzi wiele cennych substancji wspomagających regenerację skóry czy jej pracę. Poniżej znajdziecie listę naturalnych olejków, które są niezwykle przydatne w kuracji na porost włosów. Ich składniki pobudzają pracę mieszków włosowych, odżywiają cebulki włosów i łagodzą dolegliwości skóry głowy. Jeśli więc chcecie mieć piękne i geste włosy, koniecznie wypróbujecie te olejki.


hair-p


Olej kokosowy

Olej ten jest ceniony w kosmetyce od lat, ponieważ zawiera trójglicerydy, które pielęgnują włosy i łatwo przenikają przez błony komórkowe. Olej kokosowy dobrze działa na włosy, które utraciły ze swej struktury aminokwasy, a także na te, które są wystawione na częste działanie toksyn. 

hair-1


Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek blokuje wytwarzanie dihydrotestosteronu (DHT) – hormonu wytwarzanego przez człowieka, który ma zły wpływ na włosy, gdyż zmniejsza on rozmiary mieszka włosowego. Oliwa wspomaga naturalny wzrost włosów dzięki dużej ilości przeciwutleniaczy w swoim składzie.

Opis kolejnych 5 olejków i ich właściwości znajdziecie na następnych stronach.

hair-2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : familiasalud.com

Reply