Miała 50% szans na to, że jej dziecko przeżyje. Mimo to, zawalczyła o jego życie!

Jak wielka była radość April Leffingwell, gdy dowiedziała się, że spodziewa się dziecka. Jej szczęście niestety zostało przerwane, kiedy w 20 tygodniu ciąży podczas badania lekarze odkryli, że płód ma guz na płucach.

Guz bardzo szybko się rozwijał i w krótkim czasie był trzykrotnie większy od główki dziecka. Jedyne co można było zrobić, by uratować dziecko, to poddać się operacji, wykonanej w łonie matki.Lekarze dawali Elijahowi 50% szans na przeżycie.

1Gdyby April nie podjęła decyzji o operacji, dziecko by umarło. Nie mogła podjąć innej decyzji. Trzeba było wykonać operacje w brzuchu matki.

2Niestety w trakcie zabiegu, doszło do komplikacji. Uszkodzono przeponę i zapadło się płuco. Na szczęście udało się z powrotem umieścić dziecko w brzuchu matki.

3Operacja udała się. Chłopiec przyszedł na świat 7 tygodni wcześniej. Mimo ogromnej radości rodziców, to nie był jeszcze koniec ich kłopotów.

4Zabieg spowodował wiele obrażeń i noworodek musiał zostać umieszczony na Intensywnej Terapii. Podłączono go do respiratora i sondy.

5Kiedy mały przebywał na OIOMIE, tata każdej nocy dużo mu czytał.

6

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply