Mimo że ma tylko 23 lata, bez wahania podjął się opieki nad schorowaną prababcią

Dużo osób narzeka na młodzież, że są zapatrzeni tylko we własne telefony i nie dostrzegają otaczającego ich świata. Nie jest tak do końca. Są rozkapryszone dzieciaki, tak samo, jak wredni staruszkowie. Nie ma co generalizować. Warto natomiast prezentować i chwalić dobre postawy.

23 letni Jarryd Stonamen jest właśnie takim dobrym przykładem. Kiedy był mały, opiekowała się nim prababcia. Teraz przy postępującej chorobie Alzheimera sama potrzebuje całodobowej opieki.

wnuczekJarryd bez wahania opiekuje się 93 letnią prababcią, przygotowuje jej posiłki, dba o nią i spędza z nią czas. Codziennie włącza radio, by babcie budziła przyjemna muzyka. Pewnego dnia poprosił ją do tańca, radość, jaką sprawił schorowanej kobiecie jest niesamowita.

Jak sam przyznaje, najważniejsze jest dbanie o siebie, póki ma się na to czas. Dopóki najważniejsze dla nas osoby są obecne, potem można już tylko żałować, że nie poświęciło się im wystarczająco dużo czasu. Nie przejmuje się tym, że nie spędza czasu jak każdy chłopak w jego wieku. Wspomnienia, które będzie miał na całe życie, są ważniejsze. Film, którym podzielił się ze znajomymi obiegł już cały świat.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply