Gdy ratownicy zajrzeli do kartonu znalezionego w biednej wiosce, przeszły ich dreszcze! Jak można było doprowadzić do takiej tragedii?

Borneo kojarzy się z dziewiczą przyrodą i ogromną bioróżnorodnością, jednak nie długo ta wyspa może całkowicie się zmienić.

Mimo że odkryto na niej mnóstwo nieznanych dotąd gatunków roślin i zwierząt, istnieje spore niebezpieczeństwo, że w ciągu kilkunastu lat wszystko zniknie z powodu wycinki lasów deszczowych pod uprawy palm. Na chciwości ludzkiej najbardziej cierpią niewinne zwierzęta, a w szczególności orangutany, których populacja na Borneo gwałtownie spada.

Plantatorzy niszczą ich naturalne środowisko i małpy są zmuszone podchodzić pod osady ludzkie lub plantacje olejowca w poszukiwaniu pożywienia. Gdy niszczą sadzonki, osoby strzegące upraw je zabijają lub sprzedają na czarnym rynku. Małe orangutany są słodkie i zabawne. Stanowią więc dla niektórych osób doskonałą rozrywkę. Kiedy zaczynają dorastać, już nie są tak urocze i właściciele szukają sposobów, aby się ich pozbyć.

Na kolejnych stronach zobaczysz, co znaleźli ratownicy International Animal Rescue w niewielkim kartonie porzuconym w Hamlet Giet. Ciężko pojąć, że człowiek może być aż tak okrutny.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : dailymail.co.uk, viralpress.ru, theirturn.net

Reply