Najbardziej oryginalne kody kreskowe. Wyobraźnia projektantów nie zna granic!

W dzisiejszych czasach niemal wszystko opatrzone jest kodem kreskowym.

Taki kod pozwala na automatyczną identyfikację towarów i jest bardzo efektywną techniką wprowadzania danych do systemu. Wyobrażacie sobie, gdyby nie było kodów kreskowych i trzeba by było stać przy kasie kilkanaście minut, zanim kasjerka policzy wszystko ręcznie? Wówczas zakupy byłyby bardzo utrudnione a w okresie przedświątecznym wręcz niemożliwe.

Kody są zatem fantastycznym ułatwieniem pozwalającym zaoszczędzić czas i szybko skasować towar. Znajdują się przeważnie z tyłu opakowań i wyglądają dość nudnie. Składają się z ciągu kilku lub kilkunastu cyfr i podłużnych czarnych pasków. Pierwsze cyfry tzw. prefiks oznaczają kraj, w którym towar został wyprodukowany np. numer 000 – 139 sugeruje, że dany artykuł pochodzi ze Stanów Zjednoczonych lub Kanady a towar oznaczony cyframi 400 – 440 jest pochodzenia niemieckiego.

Już dawno temu udowodniono, że opakowanie ma ogromne znaczenie. Nie bez powodu producenci przeróżnych wyrobów przeznaczają na design ogromne sumy pieniędzy i zatrudniają najlepszych projektantów. Chcą, aby ich produkt rzucał się w oczy i skłaniał klientów do zakupu. Nie szczędzą zatem grosza na opakowania, które niekiedy są droższe niż wartość samego produktu. Niektórym producentom nie wystarczy tylko ładny przód opakowania. Życzą sobie, aby z tyłu wyglądały równie atrakcyjnie.

Przejdź na kolejne strony i zobacz produkty z oryginalnymi kodami kreskowymi. Niektóre są wręcz rewelacyjne!

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : boredpanda.com

Reply