Psycholodzy wskazują na 8 cech osobowości psychopatycznych. Sprawdźcie, ile z nich posiadacie

1. Przerost EGO

Psychopaci mają bardzo wysokie mniemanie o sobie i ogromne poczucie własnej wartości. To najczęściej ludzie o narcystycznych zachowaniach, którzy bardzo niedbale podchodzą do wszystkiego, co ich nie dotyczy. Rozrost EGO sprawia, iż psychopaci uważają, że mogą stać ponad prawem.

2. Rozwiązłość

Naukowcy wskazują, że psychopaci żyją o wiele bardziej rozwiąźle niż osoby bez zaburzeń antyspołecznych. Wynika to z faktu, że psychopaci podchodzą do relacji intymnych bez zaangażowania emocjonalnego, dlatego zmiana partnerów przychodzi im tak łatwo.


3. Nieustraszoność

Psychopaci cierpią na zaburzenia w odczuwaniu strachu, przez to podejmują się zachowań niebezpiecznych, a także nieakceptowalnych przez społeczeństwo, ponieważ nie obawiają się konsekwencji, jakie wyciągnie wobec nich zbiorowość. W efekcie zawsze nieustraszenie dążą do wyznaczonego sobie celu.


4. Impulsywność

Badania wykazały, że psychopaci często działają impulsywnie, nie myśląc o możliwych konsekwencjach swojego zachowania. Chcą szybko i kompleksowo realizować swoje potrzeby, więc łatwo ulegają wzburzeniu, gdy świat nie gra tak, jak oni tańczą.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : deadbees.net, wikipedia.org

Reply