Psycholodzy wskazują na 8 cech osobowości psychopatycznych. Sprawdźcie, ile z nich posiadacie

5. Brak empatii

Psychopaci są pozbawiani empatii i współczucia. Krzywda innych nie robi na nich wrażenia, ale nie budzi żadnych uczuć czy chęci niesienia pomocy. Brak empatii i więzi z innymi ludźmi może być u psychopatów tak duży, że kompletnie nie są podatni na tzw. zaraźliwe zachowania, np. nie ziewają, gdy widzą inne ziewające osoby.

6. Brak wyrzutów sumienia

Oczywistym skutkiem braku przeżywania głębszych uczuć, jest brak wyrzutów sumienia. Psychopaci nie żałują swoich czynów, bo są przekonani, że wszystko robią fantastycznie. Nie rusza ich też ludzka krzywda, więc nie czują się winni, że stali się jej przyczyną i nie odczuwają chęci poprawy swojego zachowania czy naprawienia wyrządzonych innym krzywd.


7. Notoryczne mijanie się z prawdą

Psychopaci uważają kłamstwo za swój oręż i chętnie wprowadzają innych w błąd. Nie przejmują się przecież konsekwencjami swoich czynów, więc kłamią jak z nut, wszystko po to, by osiągnąć cel i zaspokoić swój narcyzm.


8. Palą za sobą mosty

Psychopaci nie przejmują się opinią otoczenia o sobie, bo i tak są przekonani o swej wyjątkowości, a także nie zwracają uwagi na uczucia innych, dlatego nie mają problemu z brutalnym kończeniem relacji i zrażaniem ludzi do siebie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : deadbees.net, wikipedia.org

Reply