7 zachowań, które charakteryzują osoby zdecydowane, ambitne, o mocnej osobowości i silnym charakterze

3. Nie potrzebują aprobaty

Czasami ludzie sprzeciwiają się swoim zasadom tylko po to, aby uzyskać publiczną akceptację i uznanie. Ludzie o silnych osobowościach tego nie robią, lecz samodzielnie podejmują decyzję i postępują zgodnie ze swoją motywacją, nie ulegają presji otoczenia.

 

4. Samodzielnie wyrabiają własne zdanie

Osoby zdecydowane lubią analizować sytuacje i postępować tylko zgodnie z własną oceną. Nie patrzą na mody, nie słuchają plotek i nie ufają powszechnym źródłom informacji, lecz zawierzają własnemu umysłowi i intuicji.

5. Nie prowadzą czczych rozmów

Ludzie zdecydowani nie lubią tracić czasu, dlatego starają się, by ich rozmowy zawsze były treściwe i dotyczyły istotnych kwestii. Nie lubią tak zwanego strzępienia języka po próżnicy, dlatego starannie selekcjonują swoich rozmówców, by nie musieć prowadzić konwersacji o niczym.

6. Potrafią słuchać

Osoby działające zdecydowanie szanują każdą minutę swojego czasu, a także czas innych ludzi. Dlatego są dobrymi słuchaczami, ponieważ nie chcą tracić czasu na domysły i od razu uważnie słuchają rozmówcy i angażują się w wymianę zdań.

7. Nie szukają wymówek

Narzekanie i zwalanie winy na innych to zachowania obce osobom o silnych osobowościach. Ludzie z charakterem widzą się w roli kowali własnego losu i potrafią znosić konsekwencje podjętych decyzji, nawet te dla nich niekorzystne.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : mediamag.am

Reply