5 pozornie niegroźnych dolegliwości skórnych, które sygnalizują, że możesz mieć poważne problemy ze zdrowiem

Skóra jest największym organem człowieka i chroni cały organizm przed światem zewnętrznym. Pełni w organizmie wiele funkcji i jest naturalną ozdobą człowieka, bowiem zadbana, gładka i nawilżona skóra doda uroku każdemu.

Stan skóry często odzwierciedla to, co dzieje się w organizmie. W ten sposób ciało wysyła subtelne sygnały, które mogą świadczyć o problemach zdrowotnych bądź przeciwnie, być dowodem dobrej kondycji. Warto więc wiedzieć, co oznaczają różne zmiany skórne, by zawczasu móc przyjrzeć się swojemu zdrowiu i rozwiązać ewentualne problemy.


skin-pas


Oto lista 5 zmian na skórze, które mogą sygnalizować problemy ze zdrowiem.

Zmiany na paznokciach

Jeśli nagle zauważasz, że paznokcie mają plamy albo są zbyt łamliwe, może to oznaczać, że źle się odżywiasz bądź żyjesz w stresie. Musisz więc zmienić swoją dietę, uspokoić się wewnętrzne  i zupełnić braki minerałów i witamin w organizmie. Czasem wskazuje to też na problemy z nerkami lub wątrobą.

skin-1


Suchość lub twardość skóry

Problemy z nerkami albo wysokie ciśnienie krwi to niektóre z czynników, mogących powodować taki stan skóry. Jeśli więc przez dłuższy czas twoja skóra jest bardzo wysuszona lub twarda, to zalecana jest niezwłoczna wizyta u lekarza.

Kolejne objawy skórne znajdziecie na drugiej stronie.

skin-2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : familiasalud.com

Reply