8 sposobów na skuteczne oszczędzanie. Poznaj je i zastosuj, a z pewnością wyjdziesz na tym korzystnie


5. Nie idź do sklepu głody

Zapachy, które roztaczają się w sklepie, nie są przypadkowe. Świeżo pieczone bułeczki mają za zadanie pobudzić twoje kubki smakowe. Jak dowodzą badania, gdy idziesz do sklepu głodny, możesz wydać nawet 70% więcej niż zamierzałeś. Wszystko będzie cię kusić, zatem lepiej coś przekąsić i nie dać się złapać na tanie sztuczki.

5


6. Planuj obiady i większe posiłki

Nie wiesz, co dokładnie będziesz gotować, zatem robisz zakupy dużo większe niż potrzeba. Kiedy masz tygodniowy plan, co chcesz gotować kupisz to, co potrzeba. Możesz też kupować np. mięso na promocji, a potem wokół tego stworzyć niedrogie i smaczne danie.

6


7. Sprawdzaj półki specjalne

Każdy supermarket ma półkę z produktami, z krótką datą przydatności, które są nawet o połowę tańsze. Jeśli wiesz, że dziś potrzebujesz ten składnik i na pewno go wykorzystasz – nie wahaj się.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


8. Pamiętaj o podstawowych produktach

Czasami zapominamy, jak świetnym dodatkiem do dań, a nawet ich podstawą mogą być niedrogie warzywa. Ziemniaki można jeść, gotowane, pieczone, smażone, tłuczone i zapiekane w packach. Marchewka świetnie sprawdzi się jako sycący i pożywny dodatek do drugiego dania. Nie potrzeba wydawać dużo, by zjeść dobry dwudaniowy obiad.

8

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.


źródło : lifehack.org


Reply