Kiedy otyła kobieta usiadła obok niego w samolocie czuł niesmak. Po dwóch godzinach było mu wstyd za to!

Kiedy poznajemy nową osobę, bardzo często oceniamy ją po pierwszym wrażeniu, a co gorsze po wyglądzie zewnętrznym. Podobnie postąpił mężczyzna, który leciał z Londynu do Berlina. Kiedy usiadła obok niego kobieta, poczuł niesmak. Dlaczego? Z powodu otyłości kobiety!

Miał nadzieję, że kobieta nie podejmie żadnego kontaktu z nim, ale ta przywitała się z nim i zaczęła rozmowę. Mężczyzna uznał to za koszmar, przez który będzie się męczył najbliższe 2 godziny.Witam, jak tam? – Kobieta z uśmiechem usiadła obok mnie. To było dramatyczne, bo jej tyłek ledwo mieścił się na jej siedzeniu. Czułem się osaczony, ciągle machała rękami i dotykała mnie.

Odwróciłem się w stronę okna i udawałem, że śpię, ale kobieta nachyliła się i jeszcze raz powtórzyła przywitanie. „Mam na imię Laura i jestem z Anglii – nie przestawała gadać – Jeśli mamy spędzić razem najbliższe dwie godziny powinniśmy się lepiej poznać.”

Nie przestawała mówić! Wciąż wymachiwała rękami i opowiedziała mi prawie całe swoje życie.  Jednak z czasem, gdy tak opowiadała i spychała moich burkliwych odpowiedzi, zacząłem widzieć ją w zupełnie innym świetle! Jej głos był miły i ciepły, ciekawie opowiadała o tym, czym się zajmuje. Widać, że była obyta z kulturą i filozofią. Bardzo miło odnosiła się do obsługi.

1


Z każdą chwilą byłem coraz bardziej zaskoczony, że jest taką miłą i pozytywną osobą. Nie wytrzymałem i zapytałem ją, dlaczego nie schudnie. Potem  pożałowałem, że zadałem jej to pytanie, ale ona się nie obraziła tylko odpowiedziała:

„Czuję się dobrze w moim ciele, dlaczego więc miałabym je zmieniać? Człowiek jest chory, gdy myśli ciągle o chorobach. Jesteśmy atakowani reklamami i hasłami, żeby być fit, ale nie tym by dobrze czuć się w swojej skórze. Wolę spędzać czas z przyjaciółmi niż na siłowni. Zwracam uwagę na to, co jem i spaceruję. Myślę, że mam duże serce więc muszę być duża. Jestem szczęśliwą mężatką.”

2

Było mi wstyd za to, co myślałem wcześniej. Laura okazała się świetną kobietą, a ja nauczyłem się, by nie oceniać po wyglądzie. 

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : hefty.co

Reply