Ten pies był tak gruby, że nie mógł chodzić! Na szczęście metamorfoza jaką przeszedł uratowała mu życie


Kale trafił do schroniska dla zwierząt w Chicago, w stanie Illinois. Pracownicy ośrodka byli w szoku, gdy go zobaczyli, ponieważ nigdy wcześniej nie widzieli tak otyłego psa. Z wielką troską zajęli się leczeniem bealge  oraz w internecie opublikowali jego historię, mając nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto zapewni mu nowy wspaniały dom.

Prawie 80 funtów wskazywała waga, gdy psa przywieziono do schroniska

dog (3)


Materiał o otyłym psie poruszył pewnego mężczyznę, który pracuje jako piekarz produkujący zwierzęce przysmaki. Szybko okazało się, że to dobry człowiek na właściwym miejscu: nie tylko pokochał psa, ale również pomógł mu wrócić do zdrowia, poprzez zastosowanie odpowiedniej diety i ćwiczeń.

Wielu ludzi błędnie sądzi, że do psiej miski można włożyć cokolwiek

dog (6)


Dzięki wysiłkom nowego właściciela pies schudł prawie 20 kilogramów i dziś wygląda pięknie oraz zdrowo. Wszyscy są dumni z jego transformacji oraz są pewni, że efekt „jo-jo” z pewnością go nie spotka, bo już do końca życia będzie odżywiał się zdrowo i zażywał ruchu.

Aż trudno uwierzyć, że to ten sam pies

dog (2)


Historia Kale pokazuje, że otyłość to choroba mogąca dotknąć każdego, zarówno ludzi, jak i zwierzęta. Często nadwaga nie jest rozpatrywana w kategoriach zdrowotnych, lecz tylko estetycznych a to błąd, ponieważ dodatkowe kilogramy obciążają organizm i ograniczają jego wydolność, pogarszając ogólny stan zdrowia. Pamiętajmy, odżywiajmy się zdrowo i tak samo karmmy nasze zwierzaki.

Również zwierzęta są tym, co jedzą, wiec dbajmy o zbilansowaną dietę czworonogów

dog (1)

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : hefty.co

Reply