Do miski wypełnionej wodą wlała kilka kropel lakierów do paznokci. Później włożyła tam jajko!

Zdobienie jajek na Wielkanoc to jedna z popularnych tradycji w kulturze chrześcijańskiej.

Zwyczaj sięga 5000 lat wstecz i wywodzi się z pogańskich obyczajów. W Europie stał się popularny dzięki Persom, którzy rozpowszechnili go na szeroką skalę. W dawnych czasach ozdabianiem pisanek zajmowały się wyłącznie kobiety. Mężczyznom nie wolno było nawet wchodzić do izb, w których odbywało się malowanie.

1

Później zaprzestano przestrzegania tej rygorystycznej zasady i pozwalano każdemu brać udział w zdobieniu. Szczególnie dzieci upodobały sobie to kreatywne zajęcia. Pamiętam, jak jako dzieciak z niecierpliwością czekałam na moment, kiedy wraz z rodzeństwem będę mogła zacząć je dekorować. Była to wspaniała chwila, która nie tylko zacieśniała rodzinne więzi, ale i pozwalała dodać odrobiny siebie do świątecznego koszyczka.

Malowanie pisanek niedoświadczonym osobom zajmuje sporo czasu. Jeśli nie masz go zbyt wiele, możesz szybko ozdobić jajka za pomocą lakierów. Do miski lub plastikowego pojemnika nalej trochę wody i dodaj kilka kropel lakierów do paznokci w różnych kolorach. Wykałaczką przemieszaj barwy, aby połączyły się ze sobą i utworzyły mozaikę. Następnie włóż do środka jajka i oblep je kolorową warstwą. Pamiętaj, aby wcześniej je ugotować i dokładnie oczyścić szczoteczką.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : Jessica Joaquin

Reply