4 oznaki, że nadal jesteś niedojrzały i powinieneś zastanowić się nad swoim zachowaniem

Z wiekiem ludzie się zmieniają, to co kiedyś było najważniejsze, z czasem zmienia się w żart.

Nie ma osoby, która by się nie zmieniała. Doświadczenia życiowe, przeżycia i różne sytuacje kształtują i zmieniają nie tylko charakter, ale i poglądy. Z czasem łapie się większy dystans do życia, a problemy, które spędzały sen z powiek, okazują się zabawnie niewielkimi. Większość ludzi z czasem porzuca zabawę na rzecz pracy i rodziny, zmieniają się priorytety.

Nie każdy jednak potrafi podjąć się zobowiązań i stabilizacji, które są przez większość uznawane za oznaki dojrzałości. A ona nadchodzi w różnym wieku, jedni sądzą, że ich nie dotyczy i jest im zbędna, bo żyje się raz i nie ma sensu postępować, jak inni. Dojrzałość to inaczej świadome uczestnictwo w rzeczywistości, decyzje podejmuje rozsądnie i rozumie relacje interpersonalne. Nie ulegają impulsom i gwałtownym emocjom. Poznaj oznaki, które świadczą, że do dojrzałości jeszcze daleko.

4 oznaki niedojrzałości emocjonalnej

1. Przejmowanie się

Dojrzali ludzie nie przejmują się tym, na co nie mają wpływu. To, co się stało w przeszłości, pogoda czy inne sprawy, które są i nie da się ich ominąć, ale nie ma sensu tracić na nie energii. Osoby niedojrzałe uważają często, że cały świat się na nich uwziął, że osiągnęliby sukces, ale zawsze coś im przeszkadza. Dojrzałe osoby wiedzą, że trzeba się starać i nie przejmować się sytuacjami,  kiedy nie ma się na coś wpływu.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : powerhumans.com

Reply