Jedziesz na wakacje, a może masz wyjazd służbowy? Podpowiadamy, jak szybko i efektywnie spakować walizkę na każdą okazję 

Podróżowanie większość ludzi uważa za coś przyjemnego, choć wiąże się ono z wieloma ograniczeniami. Przede wszystkim człowiek w podróży musi mocno ograniczyć swój dobytek i zmieścić go w walizce. Niestety wiele osób ma problem z tym i nie potrafi efektywnie się spakować.

Niezależnie od tego czy jedziemy na egzotyczne wakacje all inclusive, wyprawę survivalową, w podroż służbową czy na tydzień do ciotki do Łomży, to musimy zadbać o odpowiedni bagaż. Oczywiście jego zawartość powinna być dostosowana do charakteru wyprawy, ale są przecież rzeczy, które zabieramy ze sobą zawsze (np. bieliznę, przybory kosmetyczne), dlatego warto znać kilka sztuczek, które za każdym razem pomogą zmieścić w torbie wszystkie niezbędne rzeczy.


packing-suitcases-16


Zazwyczaj największym problemem podczas pakowania się jest umieszczenie w walizce przygotowanych wcześniej rzeczy tak, aby spokojnie można było ją zamknąć. Wiele osób po pierwszych dwóch trzech próbach ze złością szuka większej torby lub rezygnuje z zabrania części przedmiotów czy ubrań. Nerwy te są niepotrzebne, bo wystarczy zastosować się do poniższych rad, podpowiadających, jak efektywnie układać rzeczy w torbie, by dostępne miejsce było wykorzystane maksymalnie.

1. Składanie ubrań

Zamiast składać ubrania w standardową kostkę, zwijaj je w rulony. Zajmą mniej miejsca i nie pomną się tak bardzo.

packing suitcases 1


2. Sposób na większe gabaryty

Masz do przewiezienia zimową kurtę, puchową kołdrę czy wielką maskotkę pluszaka? Objętość tych przedmiotów można zmniejszyć pakując je próżniowo do worków. Po odessaniu powietrza na pewno zmieszczą się do torby, a worek można wykorzystać w drodze powrotnej do przewiezienia brudnych rzeczy.

Kolejnych dwanaście cennych rad znajdziecie na trzech dalszych stronach tego artykułu. 

packing suitcases 2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply