Jedziesz na wakacje, a może masz wyjazd służbowy? Podpowiadamy, jak szybko i efektywnie spakować walizkę na każdą okazję 


3. Zasada piramidy

Na spodzie walizki umieszczaj takie rzeczy jak buty, kurtki, bluzy czy ręczniki, wyżej lżejsze ubrania, a na wierzchu kosmetyki. Pakując pierwszą warstwę zostaw po bokach wystający materiał (idealnie nadają sie do tego ręczniki), którym będzie można nakryć resztę spakowanych rzeczy.

packing suitcases 3


4. Wybieraj praktyczniejsze warianty

Podróż wymaga poświeceń, więc nawet damy powinny zrezygnować z parasolek na rzecz płaszczy przeciwdeszczowych, gdyż te o wiele łatwiej spakować.

packing suitcases 4


5. Mini kosmetyki

Zamiast brać duże opakowania szamponów, balsamów do ciała czy żeli pod prysznic, lepiej kupić ich podróżne mini wersje, które oferuje już większość drogerii. Jeśli zaś nie chcecie wydawać na to dodatkowych pieniędzy, to wykorzystajcie grube słomki do napojów: wystarczy z jednej strony zgrzać słomkę, nalać kosmetyku i tak samo zgrzać z drugiej strony.

packing suitcases 5


6. Pakowanie małych przedmiotów

Rzeczy niewielkich rozmiarów np. kable, nośniki pamięci, biżuteria, akcesoria do włosów, powinny wypełniać przestrzenie, które i tak w walizkach są wolne, np. wnętrze butów.

packing suitcases 7

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply