Jedziesz na wakacje, a może masz wyjazd służbowy? Podpowiadamy, jak szybko i efektywnie spakować walizkę na każdą okazję 


7. Eleganckie ubrania

Jeśli u celu podróży nasza garderoba musi być w nienagannym stanie, lepiej nie pakować jej do walizki. Garnitury czy wieczorowe suknie polecamy przewozić na wieszaku w pokrowcu, co uchroni je przed pomięciem.

packing suitcases 8


8. Nie bierz zapasów

Życie w podroży potrafi zaskoczyć, ale nie można wziąć wszystkiego na zapas. Zwłaszcza nie polecamy brać dużego zapasu leków, które mogą źle znieść pobyt w ciasnej i gorącej torbie, a jeśli przyjmujemy jakieś leki stałe, to wystarczy zabrać przewidzą na dany okres czasu dawkę.

packing suitcases 9


9. Nie zostawiaj wolnych miejsc

Jeśli w twojej walizce zostało wolne miejsce to znaczy, że znajdujące się w niej przedmioty będą się po niej swobodnie przemieszczać i bardziej się pomną. Wolne miejsce polecamy wypełnić rolkami ręczników papierowych czy papierem toaletowym. Są to lekkie przedmioty, które zawsze mogą się przydać.

packing suitcases 1 10


10. Dokładna selekcja

Zanim staniemy przed stosem rzeczy do zabrania i pustą torbą, warto dokładnie przeanalizować to, co będzie nam w podróży przydatne. Być może nie warto brać suszarki, bo znajduje się już w hotelowym pokoju lub okularów do pływania, ponieważ na miejsce można je kupić za parę groszy.

packing suitcases 1 11

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply