Palikot żebrze na wódkę! Nie jest już tym samym człowiekiem, którym był kiedyś

Janusz Palikot był jednym z najbarwniejszych i najbardziej kontrowersyjnych polityków słynących z ostrych wypowiedzi, śmiałych zachowań i licznych happeningów.

Z wykształcenia jest filozofem a z zawodu przedsiębiorcą. Na kilka lat zajął się działalnością polityczną. Zaczynał w Platformie Obywatelskiej. W połowie 2009 roku zrezygnował z członkostwa w PO i założył własną partię o nazwie Ruch Palikota, który później został przekształcony w Twój Ruch. Był znany z liberalnych poglądów. Popierał związki partnerskie, był za legalizacją marihuany, wspierał homoseksualistów.

Palikot zawsze twierdził, że jest ateistą. W 2012 roku dokonał apostazji. Po odejściu od polityki zajął się działalnością biznesową. Półtora roku temu przejął Browar Tenczynek od Marka Jakubiaka. Rozlewa w nim gatunki rzemieślniczego piwa. Biznesy alkoholowe prowadzi już od 30 lat. W latach 90. stworzył spółkę Ambra, która do dziś produkuje wino musujące oraz cydr. Za pośrednictwem spółki Jabłonna SA zainwestował w lubelski Polmos.

Od półtora roku prężnie działa na rynku piwnym. Palikot twierdzi, że nabywcy mają dość piw z wielkich koncernów, które smakują tak samo. Postanowił postawić na browar regionalny, który produkuje nieprzeciętne piwa. W planach Palikota jest dalszy rozwój działalności biznesowej. Chce stworzyć rzemieślniczą destylarnię alkoholi wysokoprocentowych, w tym słynnej staropolskiej gorzałki, nazywanej okowitą.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply