Proboszcz broni się przed masowym hejtem za palenie „złych” książek na stosie w jego parafii! Przekonują was jego słowa?

Dziennikarz zapytał księdza, czy nie sądzi, że było to zbyt drastyczne i radykalne. Oto co mu odpowiedział:

W Dziejach Apostolskich jest napisane, że ludzie składali magiczne przedmioty i wszystko było niszczone. My odwołujemy się tylko do Pisma Świętego. Na przykład w Starym Testamencie jest dużo na ten temat. Czytamy tam, że takie przedmioty są obrzydliwością dla Boga.

Proboszcz broni się przed masowym hejtem za palenie "złych" książek na stosie w jego parafii! Przekonują was jego słowa?

Powiedział, że księża wiedzą, co jest najlepsze dla wiernych, dlatego zdecydowali się na tak dosłowny przekaz a ludzie, którzy mają ducha bożego, nie będą widzieć w tym nic szokującego. Duchowny przyznał, że cała akcja miała odbyć się w kręgu parafialnym i nie spodziewał się, że wokół wydarzenia zrobi się aż taki szum. Dodał, że na razie nie planują podobnych akcji.

W odpowiedzi na powszechne niezadowolenie z palenia magicznych rzeczy ksiądz Rafał Jarosiewicz zamieścił na fanpage’u fundacji „SMS z Nieba” następujący wpis:

Marzy mi się taki czas, kiedy ludzie w proteście przeciw zabijaniu nienarodzonych dzieci, będą reagować, choć w połowie tak gorliwie, jak na spalenie książek o magii…
Ks. Rafał Jarosiewicz

Obecnie księżą grozi mandat karny za zanieczyszczanie środowiska.

Proboszcz broni się przed masowym hejtem za palenie "złych" książek na stosie w jego parafii! Przekonują was jego słowa?
Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.Reply