Częste zapominanie jest uznawane za wadę, ale naukowcy dowodzą, że słaba pamięć to cecha osób, których mózgi działają wyjątkowo sprawnie!

Profesor Richards przeprowadził nie tylko autorskie badania, ale też przeanalizował wyniki dotychczasowych eksperymentów, powadzonych przez różnych naukowców. W efekcie doszedł do wniosku, że zapominanie o drobnych codziennych sprawach to oznaka sprawnego działania mózgu, który dzięki odpowiedniej selekcji działa efektywniej.

 

Mózg ma ograniczoną pamięć, więc musi odrzucać to, co wydaje mu się nieistotne. U ludzi inteligentnych w zapomnienie idą informacje gromadzone na bieżąco, by pozostało miejsce na wiedzę zdobywaną podczas świadomego procesu nauki. W ten sposób człowiek pamięta to, co najistotniejsze.

Sprawnie działające mózgi nie pozwalają sobie na zbędną utratę energii podczas gromadzenia „śmieciowych” informacji i uruchamiają proces zapominania. Co ciekawe, teoria że właśnie tak jest, pojawiła się na długo przed tym, zanim profesor Richards mógł ją potwierdzić badaniami, a wysnuł ją Albert Einstein.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : tiposano.net

Reply