Papież Franciszek świętował 81 urodziny nietuzinkowym tortem. Padniecie, gdy zobaczycie ten wypiek

Papież Franciszek to chyba najbardziej kontrowersyjny papież tzw. naszych czasów.

Zasłynął pomysłami, które nie do końca spodobały się wszystkim katolikom. Co już to nawołuje do przyjmowania pod  swój dach uchodźców z krajów dotkniętych wojną. Za jego sprawą w Kościele prowadzona jest ożywiona dyskusja na temat zniesienia celibatu. Jego ostatnia decyzja o zmianie treści modlitwy „Ojcze nasz”, wyprowadziła zaś z równowagi tzw. tradycjonalistów.

Głowa Kościoła nie podporządkowuje się wpływom konserwatywnego środowiska watykańskich kardynałów. Jedni kochają go za to, inni nienawidzą. Nie ma za to chyba nikogo, komu ta niezwykle nietuzinkowa postać była całkowicie obojętna. Niezależnie jednak od tego, czy uważamy go za liberała, czy też za postępowca, nie można odmówić mu pomysłowości.

Kreatywność i poczucie humoru papież udowodnił po raz kolejny, podczas swych 81 już urodzin, które świętował 17 grudnia. Z tej okazji zdmuchnął świeczkę na świątecznym torcie, który wzbudził prawdziwą furorę zarówno wśród dzieci z „Dispensario Santa Marta” (watykańskiego szpitala pediatrycznego), jak i licznych komentatorów.

Przejdź na następną stronę i sprawdź, co to za wspaniały wypiek.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : abcnews.go.com, metro.co.uk,


Reply