Zastanawiałeś się kiedykolwiek, co oznaczają kolorowe paseczki na paście do zębów? Nie? A powinieneś! To bardzo ważna informacja!

Tubka to najpopularniejszy sposób pakowania półpłynnych substancji pielęgnacyjnych i myjących. W tubkach kupujemy pasty do zębów, kremy do rąk, balsamy itp. Zazwyczaj zwracamy większą uwagę na jej interesujący wygląd niż na to, jakie składniki zawiera w środku.

Przede wszystkim powinniśmy skupić większą uwagę na kolorowych paseczkach znajdujących się na zgrzewach. Mogą wiele powiedzieć o tym, co znajduje się w środku bez zbędnego zagłębiania się w skład produktu. To nic innego jak Certyfikaty Jakości ISO wprowadzone przez Unię Europejską dla naszego bezpieczeństwa. Warto więc wiedzieć, co oznaczają.

Wybierając się do sklepu sięgajmy po produkty z zielonym paskiem. Zielony nadruk sugeruje, że pasta została wyprodukowana bez użycia chemii, fluoru i aspartanu. Zawiera tylko naturalne składniki!

Kolor czarny informuje, że w składzie znajdują się wyłącznie chemiczne składniki – od parabenów po formalinę i jej pochodne. Najgorsze z parabenów to Ethylparaben, Benzylparaben, Methylparaben, Isopropylparaben, Propylparaben i Butylparaben.

Czerwony pasek sugeruje, że pasta zawiera dodatki chemiczne np. sodę, parabeny, parafinę czy aluminium.

Pasek niebieski oznacza, że produkt zawiera w połowie składniki naturalne, a w połowie chemiczne.

11

7 8

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : wittyfeed.com

4 komentarze

  1. Kasia80

Reply