Jesteście ciekawi jak rozpryskuje się woda? Możecie to zobaczyć dzięki zdumiewającym nagraniom w technice Slow Motion

Ludzkie oko, nawet najbystrzejsze, nie jest w stanie dostrzec wszystkich szczegółów widzianych obrazów. Jednak dzięki technice nagrywania obrazów w zwolnionym tempie, można zobaczyć to, co umyka zmysłowi wzroku. Jak się okazuje, świat i zachodzące w nim zdarzenia są bardziej skomplikowane niż to się może wydawać. 

Funkcja nagrywania filmów w zwolnionym tempie najczęściej określana jest angielską nazwą Slow Motion. W technice tej wykonuje się klatki z prędkością szybszą niż tempo ich późniejszego odtwarzania, dzięki czemu można zobaczyć każdy, zmieniający się w ułamku sekundy, szczegół obrazu. Najczęściej filmy Slow Motion pokazują dość dynamiczne czynności, np. przestrzelenie czy wybuch, ponieważ przy takich wydarzeniach nasze oczy nie są wstanie zarejestrować wszystkiego, co się dzieje.


Nagrywanie w technice Slow Motion fascynuje coraz więcej ludzi.

slow-1


Nagrania Slow Motion są bardzo popularne w sieci, ponieważ nie tylko ukazują, w jaki ciekawy sposób zachowują się obiekty w ruchu, ale także zachwycają w warstwie wizualnej. Widać na nich zaskakujące kształty czy przejścia kolorystyczne, których ludzkie oko nigdy by samodzielnie nie dostrzegło. Jednym z najchętniej rejestrowanych w ten sposób obiektów jest woda.

Siła niszczenia ukazana w każdym szczególe.

slow-2


Człowiek ma styczność z wodą kilkanaście razy dziennie, kiedy pije, myje się, zmywa naczynia czy podlewa ogródek. Stała obecność wody sprawia, że nie zastanawiamy się nad tym, jak pięknym zjawiskiem jest jej rozprysk. Poniżej prezentujemy film pokazujący w technice Slow Motion, jak rozlewa się woda z pękniętego balonu. Żeby było ciekawiej, autor filmu niszczy balony na różne sposoby: piłą motorową, pociskiem czy piłeczką golfową. Niewiarygodne efekty potęguje fakt, że do balonów były wlewane barwione na jaskrawo płyny, dzięki czemu jeszcze lepiej widać szczegóły. A na deser można zobaczyć wybuch arbuza.

Woda, balon, chęć destrukcji i kamera Slow Motion.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply