„Jak minął ci dzień?” – zapytał najpierw żonę, a potem córkę. I chociaż spędziły razem cały dzień, to ich odpowiedzi zupełnie się różniły

Mama, która zostaje z dziećmi w domu, nie ma łatwo, musi zadbać o bezpieczeństwo dzieci oraz najczęściej ogarnąć wszystkie codzienne sprawy.

Kobiety są wielozadaniowe, w tym samym czasie potrafią gotować, doglądać dzieci, rzucić okiem na film i przegadać kłopoty z przyjaciółką. Jest to super moc, która przydaje się przy dzieciach. Bo z relacji matek wiadomo, że większość czasu, jaki poświęcają dziecku, to dbanie, by nie zrobiło sobie krzywdy  i nie spadło z różnych mebli. Reszta to bieganie po placu zabaw i próby nakarmienia dziecka czymś zdrowym.

Taki dzień potrafi dać w kość, wie o tym każda mama. Bardzo dużo sił daje uśmiech dziecka i radość z jego rozwoju, ale nie ma co się czarować, jest to obowiązek, który daje w kość. Na szczęście większość matek ma instynkt macierzyński i wie, że to są tylko dzieci, które czasem rozrabiają, a czasem płaczą, bo czują się nieszczęśliwe. Grunt to znaleźć równowagę i nie dać się zwariować.

Wiadomo, każdy potrafi dawać dobre rady, jak powinno się wychowywać dzieci, co najlepiej robić, gdy są chore, czym je karmić. Jednak z czasem okazuje się, że każde dziecko jest inne i nie wszystkie uniwersalne rady mają pozytywne skutki. Dlatego każdy rodzic staje przed nie lada wyzwaniem, jeśli chce wychować dziecko i co ważne, wychodzi na to, że mama miała racje w wielu względach, chociaż nie chciało się jej czasem słuchać.

Dzień matki i dziecka różni się, doskonale przedstawiono to na nagraniu, które znajdziesz na kolejnej stronie.  Każda mama zgodzi się z tym, co zobaczy.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.Reply