Kupiła córce perukę, aby nie wstydziła się chodzić do przedszkola. Nauczycielka, podając głupi powód, zmusiła dziecko do ściągnięcia sztucznych włosów!

Niektóre dzieci są okrutne i gdy tylko upatrzą sobie jakąś ofiarę, będą jej dokuczać w nieskończoność. Aby stać się obiektem żartów trzeba bardzo niewiele! Wystarczy, że ktoś różni się od grupy, ma niemodne ubrania, stary model telefonu czy charakterystyczny wygląd, który nie podoba się reszcie.

W szczególnie złej sytuacji są dzieciaki niepełnosprawne lub z jakimiś defektami. Są łatwymi ofiarami, które ciągle można wyśmiewać. Dużo mówi się o tolerancji, ale rzeczywistość pokazuje, że wielkie słowa nie zawsze idą w parze z czynami.

Znamy teorię, gorzej jest z praktyką. Ludziom wciąż trudno zaakceptować kogoś odmiennego i powstrzymać się przed skomentowaniem jego wyglądu czy zachowania. Z 5-letnią Apryl Corbett było podobnie. Koledzy i koleżanki niemal codziennie jej dokuczali. Dziewczynka była bardzo zestresowana, idąc do przedszkola. Ze smutną miną wchodziła do budynku i z utęsknieniem czekała na zakończenie dnia.

Dlaczego stała się obiektem żartów? O tym na następnej stronie!

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : dailymail.co.uk

Reply