Naturalny sposób przeciwdziałający siwieniu włosów. Pomoże ci popularny chwast!

Siwienie włosów dotyczy zwłaszcza osób w podeszłym wieku, ale nie tylko. Niektórzy siwieją nawet w młodym wieku i bez wątpienia każdy chce to ukryć, chociaż badania pokazują, że kobiety lubią szpakowatych mężczyzn. Same jednak zdecydowanie wolą zamaskować siwiejące włosy niż je eksponować.

Naprzeciw tym potrzebom wychodzą producenci kosmetyków, dzięki czemu na rynku wprowadzono wiele marek farb o pięknych kolorach i odcieniach, które mają za zadanie pokryć i ukryć siwe włosy. Trzeba jednak pamiętać, że stosowanie chemicznych barwników może powodować reakcje alergiczne skóry głowy, a nawet wypadanie włosów, warto więc zastosować naturalne sposoby, a jest ich sporo.

stylebees.com

00


Naturalny sposób wykorzystujący pospolity chwast, jakim jest perz, pozwala wyeliminować problem siwych włosów.


Co trzeba zrobić?

Pierwszą rzecz, jaką musimy zrobić, jest ścięcie zielonych, świeżych łodyg perzu i zmiksowanie ich w blenderze. Następnie trzeba dokładnie umyć włosy i nałożyć na nie sok z perzu. Pozostawić na 10 minut, by mógł zadziałać, a potem zmyć chłodną wodą.

Innym sposobem wykorzystania perzu przeciwko siwym włosom jest picie szklanki soku z niego codziennie albo dodawanie go do różnego rodzaju dań.

Kweek_rizomen_Elytrigia_repens


Więcej o niezwykłych właściwościach perzu przeczytasz na następnej stronie! 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : familiasalud.com

Reply