3 rady psychologa z Harvardu, których stosowanie pomoże wam zbudować większą pewność siebie

Pewność siebie jest potrzebna człowiekowi w wielu sytuacjach: w pracy, w szkole, podczas kontaktów towarzyskich czy wystąpień publicznych. Niestety nie wszyscy z natury wierzą we własne siły i muszą pracować nad swoją śmiałością.

Osobom skrytym, wycofanym i nieśmiałym trudno jest zbudować własną pewność siebie, więc wielu specjalistów stara się odnaleźć skuteczne sposoby na to, by człowiek umiał nabrać odwagi.

confidence-p

 

Kwestie związane z pewnością siebie intrygują m.in. psychologów z Harvardu, a efektem ich analiz jest stworzenie zestawu 3 rad, których stosowanie pozwoli przezwyciężyć wewnętrzny strach i z większą śmiałością podejść do życiowych wyzwań.

1. Bądź wdzięczny za to, co już masz

Nieustannie martwiąc się o przyszłość zamykamy się na nią. Zamiast rozmyślać o brakach jakie posiadamy i niespełnionych marzeniach, trzeba skupić się na pozytywach, które nas otaczają. Kiedy będziemy dziękować Bogu czy losowi za to, co już mamy, to dostrzeżemy, ile to dla nas znaczy.

confidence-4

 

Dziękowanie zamiast narzekania sprawi, że poczujemy się wewnętrznie bogatsi i spokojniejsi, a przez to z lepszym, bardziej optymistycznym nastawieniem będziemy podejmować dalsze życiowe działania. Strach spowodowany poczuciem niedostatku (materialnego, kompetencyjnego czy osobowościowego) stanie się mniejszy i nie będzie nas blokował.

Pozostałe opisy rad znajdziecie na kolejnych stronach artykułu. 

confidence-3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply