Eksperci ostrzegają: „Piękna i bestia” nie jest bajką dla dzieci! Oto powody, dlaczego dzieciaki absolutnie nie powinny jej oglądać

Wszyscy kochają postacie Disneya.

Większość z nas dorastała, oglądając na kanapach z rodziną i przyjaciółmi 101 Dalmatyńczyków, Alicję w Krainie Czarów, Księgę Dżungli czy Kopciuszka. Większość bajek Disneya uczy ważnych wartości takich jak miłość, przyjaźń, szacunek, tolerancja czy pomoc drugiemu człowiekowi, jednak są i takie, które mogą mieć na najmłodszych negatywny wpływ. Przynajmniej tak twierdzą eksperci!


W serwisie Practical Parenting na temat bajek Disneya wypowiedziało się kilku ekspertów. Twierdzą, że animowane filmy takie jak Królewna Śnieżka, Śpiąca Królewna czy Król Lew mogą promować niezdrowy wizerunek ciała, rasizm, a nawet przemoc domową. Dr Victoria Cann, wykładowca nauk humanistycznych z Uniwersytetu Wschodniej Anglii przekonuje, że Piękna i Bestia jest niebezpieczną bajką i absolutnie nie powinna być pokazywana dzieciom!

Pani doktor twierdzi, że Bella jest ofiarą syndromu sztokholmskiego, gdzie zakładnik rozwija psychologiczną więź z porywaczem, jako strategię przetrwania.

Ten film jest najbardziej niebezpieczny ze wszystkich produkcji Disney. Bestia jest bezkarna, akcja rozgrywa się na skraju przemocy. Daje też niepokojącą wskazówkę, że jeśli kobieta wytrwa wystarczająco długo w toksycznym związku, może zmienić złego partnera.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply