Eksperci ostrzegają: „Piękna i bestia” nie jest bajką dla dzieci! Oto powody, dlaczego dzieciaki absolutnie nie powinny jej oglądać

W końcu któregoś wieczora Bestia zmienia się w jasnowłosego białego mężczyznę. To przesłanie, że teraz jest przystojny i nie może być zły ani groźny – twierdzi Cann.

To podobno również bajka mówiąca o tym, że brzydki facet, może znaleźć sobie ładną kobietę, pod warunkiem, że będzie bogaty.

Dr Cann odniosła się również do Aladyna, twierdząc, że bajka jest rasistowska, ponieważ wszystkie dobre postacie mają bladą skórę, podczas gdy antagoniści mają ciemniejszą karnację.

Eksperci ostrzegają: "Piękna i bestia" nie jest bajką dla dzieci! Oto powody, dlaczego dzieciaki absolutnie nie powinny jej oglądać

Ekspertka przekonuje, że Śnieżka i Śpiąca Królewna też niosą złe wzorce. Obie kobiety zostały pocałowane podczas snu, kiedy były tego zupełnie nieświadome. Uważa, że to nie jest dobre przesłanie dla małych dzieci.

Te historie „normalizują męskie poczucie prawa do kobiecych ciał” – podkreśla ze stanowczością.

Dr Cann pochwaliła najnowsze hity, takie jak na przykład Kraina lodu:

To opowieść, w której występują dwie główne role kobiece. Pokazuje, że miłość może przybierać różne formy, a kobieta nie musi zostać zbawiona przez mężczyznę.

Eksperci ostrzegają: "Piękna i bestia" nie jest bajką dla dzieci! Oto powody, dlaczego dzieciaki absolutnie nie powinny jej oglądaćTen artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.Reply