12 najczęściej popełnianych błędów podczas pielegnacji skóry. Sprawdź czego się wystrzegać, by mieć cerę jak marzenie

Podstawą dobrego wyglądu kobiety jest zadbana skóra. Aby pochwalić się nieskazitelną cerą i jędrną tkanką na pozostałych partiach ciała, kobiety poświecą na jej pielęgnację wiele czasu. Niestety nie wszystkie panie robią to dobrze, czasami bardziej sobie szkodząc niż pomagając.

Piękna skóra nie bierze się z niczego i trzeba pracować nad jej kondycją. Internet pełen jest porad, które mają zagwarantować wymarzony wygląd skóry, ale trzeba pamiętać, że każda kobieta jest inna i  może różnie reagować na określone kosmetyki czy procedury. Skuteczność i adekwatność zabiegów pielęgnacyjnych jest więc kwestią indywidualną, ale istnieją ogólne zasady postępowania ze skórą, które pozytywnie wpływają na jej zdrowie i wygląd.


mistake-for-skin-care-p


12 grzechów głównych w pielęgnacji skóry 

1. Wybór niewłaściwych produktów

Najważniejszą rzeczą przy pielęgnacji skóry jest wybór odpowiednich produktów. Po pierwsze należy je dostosować do typu posiadanej skóry, a po drugie do jej wieku, który ma istotny wpływ na wewnętrzną budowę tkanki. Niewłaściwie dobrane produkty mogą zaszkodzić skórze i zakłócić jej pracę, przez co może zmniejszyć się np. jej jędrność.

Skóra nie lubi też eksperymentów, wiec należy pamiętać, by przed zastosowaniem nowego produktu wykonać próbę uczuleniową.

mistake-for-skin-care-2


2. Niestosowanie filtrów UV

Choć słońce jest bardzo potrzebne człowiekowi do życia, to ma niezbyt dobry wpływ na skórę. Promienie słoneczne doprowadzają do tzw. foto-starzenia się skóry, a to z kolei przyspiesza powstawanie zmarszczek, zwiększa ryzyko pojawienia się plam, bruzd i znamion. Kosmetolodzy zalecają więc, by kremy i balsamy z filtrem stosować zawsze przy ładnej pogodzie, a nie tylko podczas wyprawy na plaże. Krem do twarzy w okresie letnim powinien mieć filtr SPF 15 lub wyższy.

mistake-for-skin-care-12

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply