Pielęgniarka w domu opieki nie wiedziała, że jest nagrywana. To, jak potraktowała tę starszą kobietę, jest szokujące!

Kiedyś było nie do pomyślenia, by umieścić ojca czy matkę w domu starców. Rodzice dożywali ostatnich dni u boku najbliższych, którzy opiekowali się nimi najlepiej, jak potrafili. Czasy oraz myślenie ludzi się zmieniły i starsi ludzie często lądują w ośrodkach.

Niekiedy z własnego wyboru, ponieważ nie chcą sprawiać kłopotu dzieciom i wierzą, że w takiej placówce personel lepiej się nimi zajmie. Zdarza się jednak, że trafiają tam, ponieważ syn czy córka chcą się ich pozbyć! To bardzo smutne, ale takich przypadku jest coraz więcej.

dom-opieki


Gdy Camille Parent z Ontario oddawał swoją chorą na Alzheimera matkę do domu opieki, sądził, że będzie mieć tam lepsze warunki niż we własnym domu. Liczył, że pielęgniarki będą jej doglądać i dbać, by nic złego jej się nie stało. Okazało się, że oczekiwania Camille się nie spełniły, a jego rodzicielkę bardzo źle potraktowano.

1


Na początku wszystko wyglądało normalnie. Któregoś dnia odkrył, że staruszka ma podbite oko… Pytał pracowników, jak do tego doszło, lecz nikt nie był w stanie mu tego wytłumaczyć.

3


Był tak zaniepokojony, że umieścił w pokoju kobiety kamerę. To, co zarejestrowało urządzenie, wstrząsnęło nim do głębi.

2


Na kolejnej stronie zobaczysz, do czego posunął się personel! 

b

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.


źródło : Everyone Matters


One Response

  1. Kamila

Reply