Głupota czy sadyzm? Pielęgniarka zgniata główkę noworodka dla zabawy i chichocze

Noworodki otaczamy szczególną opieką, bo są kruche i delikatne, dlatego takie zachowania bulwersują każdego.

Nowo narodzone dziecko sprawia nie mało zachodu, początkowo rodzice nie wiedzą, jak je barć na ręce, jak kąpać i co robić, by maluszkowi nic się nie stało. Z czasem przychodzi doświadczenie i umiejętności. Dzięki temu rodzice czują się pewniej, potrafią się zaopiekować maluszkiem, który zdany jest zupełnie na rodziców.

Noworodek nie potrafi sam o siebie zadbać, może jedynie wyrażać swoje potrzeby przez płacz. Z czasem dopiero uczy się komunikowania z otoczeniem. Dlatego opieka i ochrona takiego maluszka nie jest łatwa, ale rodzice nie są pozostawieni sami sobie. Często w początkowo po porodzie rodzicom pomagają pielęgniarki, które pokazują, jak malucha karmić, przewijać, jak o niego dbać.

Ich doświadczenie i wiedza jest ogromna, wiedzą, co można a co nie. Jednak czasami zdarzają się osoby, które niezbyt chlubnie pokazują się innym. Zachowania, które są niedopuszczalne, zdarzały się zawsze, ale teraz niektórzy z radością dokumentują swoje głupie i bezsensowne zachowanie. Tak właśnie było w przypadku pielęgniarek ze szpitala w Arabii Saudyjskiej.

Jedna z nich ściskała główkę dziecka, śmiejąc się przy tym. Gdy nagranie dostało się do internetu, władze szpitala szybko zadziałały, kobiety straciły pracę natychmiastowo. Ojciec dziecka, gdy zobaczył, co robiono synkowi, był bardzo poruszony. Maluch przebywał w szpitalu z powodu zakażenia dróg moczowych.

Pielęgniarki zostały potępione i prawdopodobnie stracą prawa do wykonywania zawodu. A co wy sądzicie o takim zachowaniu, skrajna głupota czy sadyzm?

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply