Otworzyła kuchenną szafkę i posypała ranę TĄ przyprawą. Krwawienie ustąpiło po 15 sekundach!

Zranienia zdarzają się bardzo często, szczególnie w kuchni gdzie mamy do czynienia z ostrymi narzędziami. Przygotowując obiad w pośpiechu, nietrudno o rozcięcie palca. Jeśli nie mamy plastra, do rany przykładamy zazwyczaj ręcznik papierowy lub chusteczkę higieniczną, jednak musicie przyznać, że to dość mało wygodne i nieskuteczne rozwiązanie.

Krew nadal kapie i przeszkadza przy wykonywaniu dalszych czynności. Jest na to sposób! Wystarczy, że otworzysz kuchenną szafkę i wyciągniesz z niej pieprz cayenne (paprykę kajeńską).

0


Rdzenni amerykanie znają tę metodę od tysięcy lat i dobrze wiedzą, że przyprawa skutecznie hamuje krwawienie. Wystarczy posypać ranę papryką i odczekać kilkanaście sekund. Dodatkową zaletą będzie dezynfekcja uszkodzonego miejsca (pieprz cayenne ma również działanie antygrzybiczne i antybakteryjne).

healthadviceteam.com

papryka-kajenska-na-rany


Zasypywanie skaleczeń jest skuteczne wyłącznie przy niewielkich uszkodzeniach skóry. W przypadku poważniejszych obrażeń lepiej zgłosić się do lekarza. Przedtem warto rozpuścić łyżeczkę pieprzu cayenne w szklance letniej wody i wypić roztwór. Mieszanka przyspieszy proces krzepnięcia krwi!

O innych właściwościach pieprzu cayenne przeczytasz na następnej stronie! 

IMG_7227

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : herballearning.com

Reply