Ten mały koala po raz pierwszy w życiu widzi swoją mamę. Jego reakcja jest tak słodka, że trudno się nie uśmiechnąć!

Koala są torbaczami – młode rozwijają się i dorastają w torbach matek przez okres 6 miesięcy, 5 pierwszych miesięcy żywiąc się wyłącznie mlekiem matki i rzadko (albo wcale) pokazując się światu.

Pierwsze wyjrzenie z torby rodzicielki na świat to dla maluchów niesamowite przeżycie – nie tylko widzą otaczający świat, ale i swoją mamę, której obecność do tej pory mogły jedynie odczuwać.

Pewnie zastanawiacie się, jak maleństwa reagują na konfrontację ze światem zewnętrznym. Spieszymy z odpowiedzią – to coś naprawdę niezwykłego! Pracownikom Symbio Wlidlife Park udało się nagrać pierwsze „wyjrzenie z torby” małego koala i trzeba przyznać, że to coś, obok czego naprawdę trudno przejść obojętnie.

Poniżej malec z zaciekawieniem przygląda się swojej mamie i pewnie zastanawia się, kim jest ta duża i ciepła istota.

1


Mama dba o to, aby maluszek czuł się dobrze i bezpiecznie – zobaczcie, z jaką niezwykłą czułością go przytula!

2


Oczywiście maluch musi jak najwięcej zapamiętać ze swojego pierwszego wyjrzenia na świat – sprawdza nie tylko, jak mama wygląda, ale też i jak pachnie. Zapach jest znajomy, w końcu przez kilka ostatnich miesięcy zwierzak poznał go – dosłownie i w przenośni – od podszewki ;).

3


Zakochaliśmy się w tym słodkim maluchu od pierwszego wejrzenia – i jesteśmy w 100% przekonani, że wam też udzieli się nasz nastrój! :)

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply