Pies i jego właściciel zaginęli w lesie. Podczas poszukiwań policyjny helikopter zarejestrował TO!

Kiedy policja dostała zgłoszenie o zaginięciu pewnego staruszka, wiedzieli, że jedynym sposobem odszukania go w gęstym lesie pełnym bagien i torfowisk będzie użycie helikoptera z kamerą termowizyjną. Martin Kay nie pojawił się w domu od 7 godzin i jego najbliżsi przeczuwali najgorsze.

Helikoptery wyposażone w ten sprzęt są w stanie przeszukać ogromne połacie ziemi w krótkim czasie. Nawet gdy jest ciemno, kamera na podstawie temperatury ciała jest w stanie wychwycić zaginione dziecko czy groźnego przestępcę ukrywającego się w krzakach.

pies-pilnuje-pana


W tym przypadku zaczęto działać natychmiastowo, ponieważ teren poszukiwań był wyjątkowo niebezpieczny. Po całym lesie rozciągały się torfowiska i grząskie bagna. Istniały podejrzenia, że mężczyzna utknął właśnie w takim miejscu.

Tak też było w rzeczywistości.  Urządzenie wskazało, że 67-latek znajduje się w błotnistym torfowisku, jednak nie jest sam! Obok niego stoi wierny labrador Holly Blue.  Zwierzak czuwał przy nim przez 7 godzin! Głośnym szczekanie odstraszał leśne zwierzęta i zwracał uwagę, na miejsce, w którym przebywał jego pan.

Zobaczcie filmik z poszukiwań.

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply