Nie wiedzieli, gdzie cały dzień przebywał ich pies, dopóki nie znaleźli wiadomości na jego obroży. Natychmiast złapali za telefon!

Czworonogi są wierne, troskliwe i kochające.

Uczucia potrafią okazywać nie tylko właścicielom, ale także innym zwierzętom. Są niezwykle mądre i umieją dostrzec niebezpieczeństwo. Już nie raz pisaliśmy, jak bohatersko ratowały opiekunów, ich malutkie dzieci lub swoich czworonożnych przyjaciół. Takie historie udowadniają, że warto mieć w domu psiaka, bo to najcudowniejsze i najbardziej oddane zwierzę na świecie.

Pies o imieniu Louie mieszka w domu Marolyn Diver i jej rodziców w Nowej Zelandii. Ma 12 lat i jest krzyżówką owczarka niemieckiego. Jako szczeniak uwielbiał przygody i czasem znikał na wiele godzin, buszując po pobliskich zaroślach. Z wiekiem ograniczył ekscytujące wędrówki. Nie miał już na nie tyle sił i wolał raczej trzymać się bliżej domu. Kiedy niedawno zniknął opiekunce z oczu, w jej głowie pojawiły się same czarne scenariusze.

Wszyscy myśleli, że został potrącony lub że zabłądził, lub zapomniał, gdzie znajduje się jego dom. Nie wiedzieli, że dzielny Louie w tym czasie ratuje komuś życie. Późnym popołudniem podstarzały pies wrócił niezwykle wyczerpany. Opiekunowie cieszyli się, że znowu jest z nimi i obiecali sobie, że już nie spuszczą go z oczu. Po chwili zobaczyli, że do jego obroży przyczepiona jest jakaś wiadomość. Pomyśleli, że czworonóg przysporzył komuś jakichś kłopotów i pewnie to skarga na złe zachowanie psa.

Co zrobił Louie? O tym na kolejnej stronie. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : thedodo.com

Reply