Pies pobiegł w kierunku śmietnika i zaczął kopać w zmarzniętej ziemi! Po chwili oczom jego właścicielki ukazał się bardzo smutny widok

Nasi czworonożni przyjaciele uwielbiają długie spacery i choć opiekunowie nie zawsze mają na nie ochotę, ciężko odmówić zwierzakowi i mimo niesprzyjającej pogody, bierze się smycz i wychodzi z psiną.

Spacer z psem to coś więcej niż parominutowe wyjście na siku lub szybkie wystawienie go za drzwi. Zwierzak powinien się wybiegać i aktywnie spędzić czas. Czworonogom, którym się tego odmawia, nie wiedzie się najlepiej. Są ospałe, zmęczone, cierpią na nadwagę i zapadają na różne inne choroby. Pamiętajmy, że aktywne wyjścia są potrzebne zarówno psu, jak i właścicielowi!

Podczas takich przechadzek zwierzaki zaciekawiają się wszystkim wokół. Obwąchują ławki i sprawdzają, czy coś nie ukryło się pod krzakami. Zdarza się, że natrafią na prawdziwy skarb. Kawałek kości potrafi doprowadzić ich do szaleństwa i zająć na długi czas. Niekiedy, dzięki ich czujnym nosom, znajdują coś o wiele bardziej wartościowego. Na kolejnych stronach przeczytasz o pewnym piesku z Rosji, który pod grubą warstwą śniegu zwęszył żywe istoty.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : bk55.ru, omsk.kp.ru

Reply