Zlekceważyli ostrzeżenie szczekającego psa. Rano byli świadkami najstraszniejszej sceny w ich życiu!

Pies został nazwany najlepszym przyjacielem człowieka nie bez powodu.

To jedno z najbardziej lojalnych stworzeń, które dla swojego pana potrafi zrobić bardzo wiele. Czworonogi często ryzykują własnym życiem, aby ochronić opiekunów przed niebezpieczeństwem. Do najodważniejszych należą psy ratunkowe i policyjne. Niemal codziennie muszą stawać oko w oko z groźnymi sytuacjami i często radzą sobie nie gorzej niż dzielni funkcjonariusze.

Achy Wijaya mieszka w indonezyjskim mieście Merauke w prowincji Papua. Ostatnio podzielił się na Facebooku tragicznymi wydarzeniami, które rozegrały się na jego własnym podwórku. Był środek nocy, gdy Achy i jego rodzina usłyszeli niepokojące hałasy dochodzące z zewnątrz. Ich pies szczekał jak opętany, jednak rodzina nie zauważyła niczego podejrzanego.

Uznali, że zdenerwował się na widok innego psa lub kota i pewnie dlatego narobił tyle hałasu. Po jakimś czasie zwierzak się uspokoił i domownicy wrócili do łóżek. Okazało się, że wcale to nie był fałszywy alarm! Grupa ludzi próbowała włamać się do domu Achy, lecz czujny pies od razu ich wyczuł. Zaczął ujadać, ale opiekunowie nie potraktowali go poważnie.

Rano było już za późno na ratunek. Zobaczyli coś, co całkowicie złamało ich serca. Na podwórku leżał półżywy czworonóg. Szybko się zorientowali, że musiał zostać przez kogoś otruty, aby się uspokoił i przestał szczekać. Złodzieje mogli w ten sposób spokojnie przeczesywać okolicę.

Czy udało się uratować dzielnego zwierzaka? O tym na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : elitereaders.com

Reply