Ten pies ma około 3 lat, ale nigdy nie widział słońca ani nie biegał po trawie! Przyczyną dramatu czworonoga była niewyobrażalna chciwość

Są ludzie, którzy dla pieniędzy nie cofną się przed niczym.

Pomysłów na biznes może być tyle co ludzi, ale który będzie najlepszy? To zależy od branży, ale bez względu na gałąź przemysłu czy gospodarki, w której będzie prowadzić się działalność, najważniejsza jest uczciwość w działaniu i dbałość o to, by chęć zysku nie przyćmiła zdrowego rozsądku i zasad moralnych.

Hodowla psów może być bardzo dochodowym biznesem, gdyż cena szczeniaka (w zależności od rasy) może wynosić nawet kilka tysięcy dolarów. Nic więc dziwnego, że wiele osób postanawia zająć się rozmnażaniem czworonogów. Niestety w gronie tym pojawiają się osoby nastawione głównie na zysk, które często zapominają, że trzeba jeszcze kochać zwierzęta, by stworzyć im naprawdę przyjazne miejsce do życia.

Miłośnicy zwierząt zrzeszają się więc w różnych organizacjach i pomagają wyszukiwać takie hodowle, w których prawa zwierząt są nagminnie łamane. Niestety mają oni pełne ręce roboty, bo zysk z hodowli zaślepia ludzi i amatorów tego biznesu nie brakuje.

Zespół Humane Society of the United States (HSUS) z Północnej Karoliny, dostał zgłoszenie, że w Charlotte, największej aglomeracji w stanie, znajduje się duża nielegalna hodowla psów. Zgłoszenie potwierdziło się, bo pod wskazanym adresem znaleziono 150 psów, a także koty i kozy.

Zwierzaki żyły w fatalnych warunkach, a szczególną uwagę wybawców przykuł mieszaniec pudla. Jak się później dowiedziano od osób odpowiedzialnych za te psy, nigdy jeszcze nie opuścił on piwnicy, w której znajdowała się jego ciasna klatka…

Więcej o nielegalnej hodowli, uratowanym piesku i jego losach, dowiecie się z kolejnych stron. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : thedodo.com

Reply