Jak się okazuje, zwierzęta też lubią poprawić sobie humor… alkoholem

Nie tylko ludzie, jak się okazuje, lubią wypić lampkę wina czy spędzić czas z piwem w ręku. Jak się okazuje, nie jest on obcy zwierzakom, które spożywają sfermentowane owoce, które działają na nie jak dobre wino. Co ciekawe, zwierzaki wcale nie przestają po pierwszym razie. Ciekawe jak u nich z kacem :)

W świecie zwierząt najlepiej mają nietoperze, które nawet po mocno zakrapianej libacji nie mają problemów z lataniem. Ptaki potrafią się tak upić, że spadają z drzew!

10


Największymi pijakami są makaki, które zjadają owoce, dopóki nie zasną. A następnego dnia stosują zasadę – czym się strułeś, tym się lecz i biorą się za owoce od nowa. Małpy, podobnie jak ludzie potrafią uzależnić się od alkoholu. Co ciekawe makaki zdradzały taką samą tendencję do picia jak ludzie; piły, gdy były samotne i najczęściej wieczorami. Kiedy były w stadzie i z innymi zwierzętami alkohol ich tak nie interesował.

Najgroźniejsze bywają pijane słonie, sama ich masa sprawia, że lepiej nie spotkać ich pijanych. Zobacz nagranie, na którym widać zwierzaki pod wpływem. Sądzicie, że zachowują się tak jak ludzie?

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply