Pilot nagrał spektakularny filmik, którego nie sposób opisać słowami! Zobaczcie to niezwykłe widowisko!

Owce to typowe zwierzęta stadne, które najlepiej czują się w towarzystwie swoich koleżanek z tego samego gatunku. Mają skłonności do przejmowania wspólnych zachowań i świetnie podporządkowują się przewodnikom i psom pasterskim. Zawsze biegną w kierunku, w którym kierują się ich sąsiadki ze stada. Tylko te osobniki, które widzą przewodnika, podążają za nim lub przed nim, reszta sugeruje się tym, co robią inne zwierzęta. 

Tim Whittaker jest fotografem i wykwalifikowanym pilotem z Nowej Zelandii. Postanowił nakręcić z lotu ptaka fascynujące zachowanie owiec, pędzonych przez wykwalifikowane do tego celu psy. Z góry doskonale widać jak biegną przez zielone pastwiska, przemieszczając się z jednego pola na drugie. Robią to w różnorodnych szykach i kombinacjach. Wygląda to trochę jak układ taneczny lub obrazki z kalejdoskopu.

youtube.com

8


Wbrew pozorom widok owiec na pastwisku może być bardzo fascynujący, a z pozoru nudne gospodarskie zajęcie może przekształcić się w prawdziwe widowisko. Zwłaszcza gdy, owieczek jest naprawdę sporo!

Spodobało ci się? Podziel się ze znajomymi na Facebooku! 

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply