Pingwin co roku przepływa tysiąc kilometrów, by odwiedzić staruszka. Powód jest niesamowity!

Większość zwierząt jest inteligentna. Potrafią się odwdzięczać za każde dobro, które je spotka. Chociaż najczęściej towarzyszą nam psy i koty to inne zwierzęta, też potrafią być wdzięczne i lubią spędzać czas z ludźmi. 

Pingwiny, bo o przedstawicielu tego gatunku mowa, są ptakami nielotami. O których można powiedzieć wiele ciekawostek np. to samiec zajmuje się młodymi, a samica szuka pożywienia. Pingwiny tworzą pary na długie lata i pamięć tez mają bardzo dobrą.Kiedy w 2011 roku murarz Pereira de Suoza znalazł małego pingwina, nie sądził, że zyskał przyjaciela na całe życie! Dorabiając sobie jako rybak, dużo czasu spędzał na plaży, pewnego dnia zobaczył młodego pingwina. Mały był bliski śmierci, cały w plamie ropy. Mężczyzna zabrał go do domu, oczyścił jego pióra i karmił, dopóki pingwin nie odzyskał sił. Potem wypuścił go na wolność.

eae970c841126217346db0de22e51862


Po ośmiu miesiącach pingwin – Dindim wrócił do swojego wybawcy. I poszedł z nim do domu! Od tamtego czasu pingwin 8 miesięcy w roku spędza z Pereirą, a resztę czasu w miejscach lęgowych pingwinów.  Czasami znika na kila dni, ale zawsze wraca. Naukowcy nie potrafią tego wytłumaczyć!

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply