Jakość powietrza w metropoliach jest tak słaba, a deficyt przyrody tak duży, że w europejskich i azjatyckich miastach powstają pionowe lasy!

Człowiek z jednej strony nieustannie niszczy przyrodę, a z drugiej rozpaczliwe próbuje ją odbudować.

Stan środowiska naturalnego naszej planety pozostawia wiele do życzenia. Człowiek wieloma swoimi zachowaniami przyczyna się do dewastacji przyrody, której często później nie można już odtworzyć. Jednym z podstawowych grzechów względem Matki Ziemi, jest drastyczne zmniejszanie ilości terenów zielonych, na rzecz rozbudowy miast.

Tereny zielone, głównie lasy, są niezbędne człowiekowi do życia, ponieważ rośliny oczyszczają powietrze i produkują tlen. Brak drzew w miastach potęguje problem smogu i przyczynia się do pogorszenia stanu zdrowia jego mieszkańców.

W XIX i XX wieku urbaniści w swoich metropoliach nie przewidzieli zbyt wiele miejsca na parki czy niewielkie lasy, dlatego teraz architekci kombinują na wszystkie sposoby, jak do współczesnych gęsto zabudowanych miast wprowadzić zieleń i drzewa.

O innowacyjnym projekcie zazieleniania miast pionowymi lasami, przeczytacie już na kolejnej stronie. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : deadbees.net, it.luxuryestate.com, wikipedia.org

Reply