Zaburzenia lękowe są coraz powszechniejsze, więc specjaliści stworzyli piosenkę, która aż o 65% obniża uczucie niepokoju. Posłuchajcie i sami oceńcie

W szybko pędzącym świecie, kondycja psychiczna ludzi jest coraz słabsza.

Świat w ciągu ostatnich dekad stał się bardzo wymagający. Potrzeba osiągnięcia życiowego sukcesu drastycznie wzrosła i większość ludzi żyje w ogromnym pędzie, by tylko podołać oczekiwaniom jakie ma wobec niego otoczenie oraz tym, jakie sam sobie stawia. Taka egzystencji w pogodni za sukcesem jest bardzo obciążająca psychicznie.

Obawy i niepokoje towarzyszące codzienności mogą przekształcić się w poważne stany lękowe. Takie zaburzenia są też typowe dla nerwic i niektórych chorób. Specjaliści szacują, że we współczesnych społeczeństwach aż jedna osoba na cztery cierpi z powodu odczuwania silnego lęku.

Grupa neurologów z Wielkiej Brytanii postanowiła znaleźć szybkie i proste rozwiązanie walki z codziennymi lękami i stworzyła specjalną piosenkę, która według ich badań aż o 65% obniża poczucie niepokoju.

Ciekawi czy ta muzyka na Was podziała? Nagranie znajdziecie na kolejnych stronach artykułu. 

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : taringa.net, wikipedia.org, youtube.com

Reply