W fabryce drobiu nakręcono potajemnie szokujące wideo. Nie uwierzysz, jak traktują tam pisklęta!

Organizacja zajmująca się ochroną praw zwierząt, Animal Equality, udała się potajemnie do jednej z firm przemysłu mięsnego w Stanach Zjednoczonych, aby sfilmować szokującą sytuację, która codziennie ma tam miejsce. Pokazano, co dzieje się z pisklętami zaraz po wykluciu ze skorupek.

Maleństwa natychmiast lądują na taśmie, na której pracownicy sprawdzają ich kondycję. Jeśli są słabe i wyglądają niezdrowo, od razu trafiają do worka na śmieci. Na filmie widać, jak niektóre z nich ciągle się ruszają, mimo to pracownica zamyka torbę, odcinając im w ten sposób dostęp tlenu. Kurczątka prawdopodobnie nie przeżyją… Reszty kurczaków nie czeka wcale lepszy los. Zostaną zawiezione na olbrzymie fermy, gdzie po otrzymaniu kuracji hormonalnej w ciągu zaledwie kilku tygodni urosną do potężnych rozmiarów. Później trafią na półki supermarketów, a następnie do naszych domów.

1Animal Equality szacuje, że w tak okrutny sposób traktuje się miliony piskląt rocznie. Choć filmik został nakręcony w USA, również w krajach europejskich mają miejsce podobne praktyki.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply